KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13535528
nr 1353 5528
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 14/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 oktober 2020
kl 18:09:59
12/10 14:31:17
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage